ana sayfa

MAC : HOLIDAY FIRCA SETLERI

November 27th, 2008 kategoriler: 5 yorum »

Bu setler hem Trde hem de yurtdışında şu anda satışta. Ben de bunları uzun zamandır bekliyordum. Almamdaki tek sebep kırmızı saplı olmaları, malesef ne ihtiyacım vardı ne de başka bir sebebim. Bir de üstüne Nordstrom bunları 35$a satmaya kalkışınca almak benim için kaçınılmaz oldu tabiki.

Bu setlerin Trde 120ytlye satıldığını öğrendim. Çok net söylüyorum DEĞMEZ! Paranıza yazık, yapmayın etmeyin.O paraya tam boy fırçalardan alın, en azından adam gibi bir fırçaya sahip olmuş olursunuz. Bu fırçaların MAC kalitesiyle alakası yok, resmen yandan yemiş halleri bunlar.
Herkes eğer MACe yeni başladıysanız fırça setleri çok uygun der ama ben bu mantığın tam tersini düşünüyorum. Eğer elinizde zaten tam boy fırçalarınız varsa bu minikler çantanız için falan oldukça uygun. Ama elinizde tam boylar yoksa bunları almanız{hele ki 120ytl gibi sapıkça bir rakama almanız} tamamen saçmalık.

**Fotoları büyütmeyi unutmayın**

Üstteki set “5 eye brushes” Setin içerisinde 275,252,217,209 ve 212 var. Eğer illa bir set alacaksanız, bunu almanızı tavsiye ederim.
212nin bu minik boyundan bende bir tane daha var. Bu minik fırçalardan en sevdiğim kesinlikle bu. Gerçekten kaliteli. 252 bendeki gerçeğinden biraz daha farklı, ama yine de bu hali kötü değil. 217 benim en sevdiğim ve en çok kullandığım fırçalar arasında, hatta bununla birlikte elimde 4 tane oldu. Concealer için de bunu kullanıyorum çünkü.Tam boyu daha soft, ama bu halide fena değil. 219 için mantıklı bir karşılaştırma yapamam çünkü tam boyu bende yok. 275 ise benim pek kullanmadığım bir fırça.

Üstteki set ise “4 face brushes” İçinde 190,187,194 ve 168 var.

194 için fazla yorum yapmak istemiyorum, tam boyunu bile kullanmıyorum SE versiyonu ne ola ki! 168, tam boyundan daha minik, kötü değil ama yeteri kadar yumuşak değil. 190ın da tam boyunu bile kullanmıyorum öylece duruyor, kılları normalinden çok daha dandik. Fondöten sürümü için başka fırçaları tercih ediyorum. Ve gelelim 187ye. Ne kadar laf saydırsam yeridir, bu fırçanın rezaletini fotoladım size.

Bugün evden çıkarken fırçayı hemen denemek istedim, en merak ettiğim buydu çünkü, 187 en sevdiğim fırça. Sonuç facia. Fondöteni sürerken fırçanın bütün kılları döküldü ve yüzüme yapıştı. Yüzümden temizleyemeyince gidip yüzümü tekrar yıkamak ve tekrar nemlendirmek zorunda kaldım, hala sinirim geçmiş değil.

Tam boy 187 ve 187SE

Tam boy 168 ve 168SE
**Belki aranızda bilmeyenler olabilir o yüzden yanıltmamak için yine de not geçiyorum, 168in tam boyu da beyaz. Fotoda beyaz değil çünkü fırça kirli**

**Boyut karşılaştırması**

**Yanında gelen kırmızı çantası**

5 comments ↓

#1 aysel on 11.27.08 at 2:29 pm

Bu fırçalara bende baktım ve kaliteli bişey gibi gelmedi.

yanıtla

#2 Irazca on 12.02.08 at 12:46 pm

Ya ben fırça işlerinde çok yeniyim. Merak ettiğim şu, fırça bakımlarını nasıl yapıyorsunuz?

Mesela belli aralıklarla yıkıyor musunuz yoksa bikaç kullanmadan sonra çöpe mi? :))

yanıtla

#3 JustMakeup on 12.02.08 at 6:23 pm

Irazca, Tarih: Aralık 2nd, 2008 Saat: 12:46 Diyor Ki: Yorumu Duzenle

Ya ben fırça işlerinde çok yeniyim. Merak ettiğim şu, fırça bakımlarını nasıl yapıyorsunuz?

Mesela belli aralıklarla yıkıyor musunuz yoksa bikaç kullanmadan sonra çöpe mi? :))

Yok Irazcım atılır mı hiç ;)) Ben MACin fırça temizleyicisini kullanıyorum. Pudra fırçalarını falan her kullanımdan sonra tabiki yıkamıyorum ama göz için kullandıklarımı özellikle eyeliner fırçalarını falan her kullanımdan sonra yıkıyorum. Bebe şampuanı da kullanıyorum bazen.

yanıtla

#4 Irazca on 12.03.08 at 1:17 pm

Hmmm bunları öğrendiğim iyi oldu, bebe şampuanıyla yıkayıyım bari arada bir yoksa mikrop fabrikası olacak benim fırçalar :)

yanıtla

#5 irm on 01.28.11 at 11:38 pm

bence fırçaları döküldüğü için şikayet edip geri verseydin eğer öyle bi imkanın varsa

yanıtla

Yorum birakin

Özel Arama

iletişim/hakkımızda

Son Yorumlar

Check PageRank
Copy Protected by Tech Tips's CopyProtect Wordpress Blogs.